Kai tik aptikau šį receptą, negalėjau liautis apie jį galvojusi. Mėlynės ir molasių sirupas. Sirupas ir mėlynės. Aš tikrai tikrai labai stengiaus jo nekepti ir vis kartojau sau - dabar mėlynių nėra. Čia reikia MĖLYNIŲ. O viskas, ką tokiu metu galima gauti - šiluogės. Ir man visai neblogai sekės taip save įtikinėti, kol nepamačiau kepimo formos garbanotu krašteliu. Kapituliacija. Dar stovėdama eilėje parduotuvės kasoje įsivaizdavau, kaip gražiai čia guls mano pyragas, kaip ragausiu jį dar drėgnutį, su iš laimės sproginėjančiomis mėlynėmis (na gerai jau gerai, šiluogėmis).
Taigi, kepiau. Kadangi iš nuotraukų turbūt nieko neįmanoma suprasti, išskyrus tai, kad vėl nepaleisdama iš rankų fotoaparato vaikštau po miestą, tai apie pyragą aš geriau papasakosiu. Man LABAI patiko. Visų pirma, šiluogių ir molasių sirupo derinys yra iš tiesų neįprasto skonio. Antra, visas šitas gėris - visai be cukraus. O ir netrūksta čia jokio saldumo, nes kaip žinia, naudojamos uogos yra šiek tiek saldžios. Tačiau užkietėjusiems smaližiams vis dėl to rekomenduoju kelis šaukštus rudojo cukraus įberti.
Tai va tiek, einu dar gabalėlio. Ak, kaip nekantrauju, kai galėsiu iškepti su tikrom, savo pačios rinktom mėlynėm! Turėtų būti nuostabu...
Mėlynių pyragui reikės:
Tai va tiek, einu dar gabalėlio. Ak, kaip nekantrauju, kai galėsiu iškepti su tikrom, savo pačios rinktom mėlynėm! Turėtų būti nuostabu...
Mėlynių pyragui reikės:
pagaminta pagal 101 Cookbooks
2 kiaušinių
120ml molasių sirupo
3 šaukštų kambario temperatūros sviesto
80ml pieno
280ml miltų
300g mėlynių arba šiluogių
1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių
1 arbatinio šaukštelio maistinės sodos
miltelinio cukraus pabarstymui
Į dubenį mušame kiaušinius ir išsukame su sviestu. Pilame pieną ir molasių sirupą, gerai išmaišome. Kitame dubenyje sumaišome miltus, kepimo miltelius ir maistinę sodą.
Drėgnus produktus sumaišome su sausais. Pilame tešlą į kepimo formą, manoji buvo 25 cm skersmens, bet tiktų ir šiek tiek mažesnė. Kepame 175 laipsnių temperatūroje apie 20-30min, priklausomai nuo formos dydžio.
Ar pyragas iškepęs galime patikrinti mediniu pagaliuku - įsmeigus į pyragą ir ištraukus, pagaliukas turi būti neaplipęs tešla. Štai ir viskas, skanaus!
Vilma said...
May 18, 2012 at 3:04 PM
Atrodo purus ir drėgnas. Kaip tik turiu šio sirupo, vargsta jis šaldytuve po meduolių sezono. Reiks traukti ir kepti pyragą :).
Sandra said...
May 18, 2012 at 3:10 PM
Toks ir buvo, purus ir drėgnas, bet ne "keksiškas" :) Lauksiu atsiliepimų išbandžius!
Maisto Diletantė said...
May 20, 2012 at 11:52 AM
Kur čia pas tave tas "like" mygtukas? Paspausčiau jį 10 kartų :))
Sandra said...
May 20, 2012 at 12:15 PM
Nera tokio, nera :) bet uz bet kokius paspaudimus man smagiau va tokio komentaro sulaukti :)
Juste said...
May 21, 2012 at 12:44 PM
Kaip gaila, kad neturiu orkaitės... yapč pamačius tokius receptus!!!! bet bent jau galiu pasidžiaugti alyvų dvelksmu:)
Sandra said...
May 21, 2012 at 12:52 PM
Be orkaites ir man liudna butu... na gal vasara maziau ji naudojama,bet ziema veikia pilnu pajegumu :)
surfingtheworldcuisine said...
June 4, 2012 at 11:26 AM
Prisipažinsiu, kad tik šiandien atradau tavo bloga, bet va jau kelioliką minučių negaliu atsitraukti žiūrėdama į tokias gražias nuotraukas. ne tik šio įrašo.
Sandra said...
June 4, 2012 at 11:56 AM
Ačiū ačiū, labai smagu, kad patinka :)